Renowacje Tarasów

Tworzenie pięknych i funkcjonalnych drewnianych tarasów i pergoli, estetycznych oraz wytrzymałych tarasów kompozytowych, schodów czy elewacji to tylko część z rozbudowanego portfolio usług WOODTREND. Z portfolio, do którego kwestią czasu było dołączenie usługi renowacji tarasów drewnianych. Już dziś możesz skorzystać z wiedzy i umiejętności naszych specjalistów, którzy w mgnieniu oka przywrócą Twojemu tarasowi blask sprzed lat!

Kiedy potrzebna jest renowacja tarasu?

Drewno jako naturalny materiał, niezwykle estetyczny i wdzięczny w obróbce, wymaga systematycznej konserwacji: czyszczenia i impregnacji. Pamiętajmy, że taras drewniany jest nieustannie wystawiony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, od opadów rzęsistego deszczu, przez śnieg, mróz czy upalne słońce. Wskutek ekspozycji drewna, czyli materiału higroskopijnego, na wspomniane zjawiska pogodowe i niedostatecznie częstego bądź niewystarczająco dokładnego czyszczenia oraz impregnacji, drewno naturalnie się zużywa, szarzeje, traci kolor, pokrywa się patyną. Jeśli Twój drewniany taras pasuje do tego opisu, stracił blask i dawny urok - wiesz już, dlaczego i wiesz, że czas postawić na renowację.

Metody proste i często nieskuteczne

Powiedzmy to wprost, renowacja tarasu poprzez jego uprzednie umycie myjką ciśnieniową i późniejsze zaimpregnowanie desek, to zabieg po prostu niewystarczający, którego efekty są zwykle dalekie od oczekiwanych. Podobnie ma się sprawa z czyszczeniem na mokro za pomocą środków chemicznych - faktycznie są one w stanie wyczyścić deski dokładniej niż sam strumień wody z myjki ciśnieniowej, ale nie usuną dokładnie patynowego nalotu, zwłaszcza z naturalnych zagłębień i nierówności na powierzchni drewna.

Galeria
Galeria

Czas na nowy (stary) taras. Wybierz mechaniczną renowację!

Mechaniczna renowacja tarasu nie tylko pozwala na przywrócenie mu pełni barw, ale również poprawia kondycję drewna i sprawia, że zaimpregnowane odzyskuje dawne kolory i sprężystość. Renowacja za pomocą maszyny szczotkującej ze zintegrowanym odkurzaczem obejmuje 3 etapy prac:

  1. Najpierw specjalistyczna maszyna niezwykle dokładnie czyści deski z nalotu, śladów dawniej używanych impregnatów i wszelkiego brudu - dzięki zintegrowanemu odkurzaczowi udaje się również znacznie ograniczyć emisję pyłów powstających podczas szlifowania drewna.
  2. Następnie nanosimy środek odszarzający i kończymy etap właściwego czyszczenia zmyciem drobin pyłu oraz naniesionego środka myjką ciśnieniową.
  3. Ostatnim etapem renowacji tarasu jest naniesienie, na suche i czyste deski tarasowe, nowej warstwy impregnatu najwyższej jakości, który przywraca drewnu jego naturalny kolor, wydobywając zeń na powrót naturalne piękno.

Efektem tak przeprowadzonej renowacji jest taras drewniany do złudzenia przypominającykompletnie nową konstrukcję - deski pełne głębokich naturalnych barw, mieniące się w słońcu i przykuwające spojrzenia!

Galeria naszych renowacji

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria

Darmowa wycena online

odpowiedz na nasze pytania Wypełnij formularz

Nie wiesz od czego zacząć?

potrzebujesz naszego doradztwa? Skontaktuj się z nami