Donice kompozytowe

Donice kompozytowe powstały z innowacyjnego materiału, który jest połączeniem technologii biokompozytowej z wyglądem prawdziwego drewna. To nowoczesny rodzaj ogrodowych pojemników na rośliny, bardzo wytrzymały i praktyczny. A ich wyjątkowe właściwości są po prostu wynikiem zastosowania w produkcji m.in.osnowy polimerowej oraz polichlorku winylu. Zapewniają one bowiem donicom kompozytowym wysokie walory użytkowe i niezmienny wygląd. Dlatego dzięki nim można stworzyć piękną przestrzeń relaksacyjną w ogrodzie, na tarasie, czy też balkonie.

Sortuj Sortuj
  • Donica HARTIKA PRO

   Długości standardowe: 600mm, 900mm, 1200mm
   Szerokość: 600mm
   Wysokość: 430(270*)mm
   100,00 150,00 
   Zobacz
  • Donica HARTIKA KLASS

   Długości standardowe: 600mm, 900mm, 1200mm
   Szerokość: 600mm
   Wysokość: 430(270*)mm
   100,00 150,00 
   Zobacz

  Donice kompozytowe – produkt, który musisz poznać!

  Donice z deski kompozytowej to niezwykle solidne, trwałe artykuły dekoracyjne o wysokiej estetyce. Doskonale się sprawdzają, jako miejsce uprawy różnego rodzaju roślinności. Nadają się zarówno do nasadzeń niewielkich kwiatów balkonowych, jak i krzewów oraz małej wielkości drzewek. Co oznacza, że jest to produkt niezwykle uniwersalny, doskonale odnajdujący się w rozmaitych wnętrzach, jak i w każdej przydomowej przestrzeni. Dzięki temu z łatwością można samodzielnie stworzyć wymarzoną aranżację roślinną bez żadnych ograniczeń.

   

  Dobry gatunkowo materiał użyty do produkcji ogrodowych donic kompozytowych wykazuje bardzo przydatne właściwości. Mianowicie zapewnia im doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy promieniowanie UV. A to sprawia, że oferowane pojemniki można trzymać na zewnątrz przez cały rok, niezależnie od pogody i pory roku. Oznacza to, że zarówno niska temperatura, jak i upał czy też deszcz nie powodują na ich powierzchni żadnych uszkodzeń, odbarwień, czy też odkształceń. Co więcej, pojemniki te nie potrzebują corocznej konserwacji, bądź renowacji.

  Poznaj mnogość donic kompozytowych!

  Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii dostępne są różne rozmiary, kształty i wzory donic kompozytowych.Takie rozwiązanie pozwala dopasować estetykę oferowanych pojemników do ogólnej aranżacji panującej na balkonie, tarasie, czy też w ogrodzie. Tym samym z łatwością można wykreować harmonijną przestrzeń dla swoich wymarzonych roślin, jednocześnie dodając uroku całemu otoczeniu.

   

  Donice z deski kompozytowej są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Ich nowoczesny design, rewelacyjnie komponuje się z różnymi stylami m.in. z minimalistycznym, industrialnym, a także z wiejskim. Dodają elegancji i wyrafinowania otoczeniu, a przy tym pięknie eksponują roślinność. Warto wiedzieć, że ich lekka konstrukcja pozwala przemieszczać donice z miejsca na miejsce, co jest szczególnie przydatne przy zmianie układu kwiatów oraz przy czyszczeniu używanej powierzchni.

   

  Dostępne są warianty kwadratowe, prostokątne i podłużne. Ponadto oferowana jest bogata gama kolorystyczna. A to bez wątpienia pomaga dopasować ich wygląd do barwy deski tarasowej, elewacji, czy też do ceramiki ułożonej na balkonie. Proponowane donice kompozytowe zachwycają swoim starannym wykonaniem, ciekawą fakturą i dużą dbałością o szczegóły.

  Zalety donic kompozytowych

  W pierwszej kolejności donice kompozytowe zachwycają swoją wysoką wytrzymałością i trwałością. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne np. na pęknięcia, zarysowania. Ponadto nie puchną pod wpływem wilgoci, nie butwieją, a przy okazji wykazują ognioodporne właściwości. Dzięki temu pojemniki tego rodzaju utrzymują swoją oryginalną strukturę i wygląd przez wiele lat.

   

  Materiały kompozytowe, z których wykonane są oferowane donice, wyróżniają się sporą niepodatnością na korozję, co sprawia, że doskonale sprawdzają się na zewnątrz. Ponadto nie tracą swojego koloru ani właściwości mimo pogody. Co więcej, są one łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu ich w dobrym stanie. Zazwyczaj wystarczy powierzchnię donic kompozytowych do ogrodu, przetrzeć wilgotną szmatką lub umyć wodą z delikatnym detergentem, aby usunąć zabrudzenia.

   

  Wykorzystanie w procesie produkcyjnym wysokiej jakości surowców sprawiło, że oferowane pojemniki na roślinność, są ekologiczne. Z tego powodu mogą podlegać recyklingowi w 100%. Dlatego śmiało, można powiedzieć, że donice kompozytowe to nowoczesne rozwiązanie rewelacyjnie wpisującym się we współczesny trend dbałości o naszą planetę.

   

  Bez wątpienia to doskonały wybór dla osób poszukujących trwałych, estetycznych i łatwych w utrzymaniu siedlisk dla swoich roślin. Oferują one bowiem wiele praktycznych cech, które sprawiają, że jest to niesamowicie popularny produkt wybierany zarówno wśród ogrodników, jak i miłośników przydomowej zieleni.

  Najwyższej jakości donice kompozytowe – stylowa ochrona dla Twoich roślin

  Szukasz pojemników tarasowych na roślinność, które łączą dużą funkcjonalność z estetyką? Odkryj zatem mnogość modeli donic kompozytowych, idealnych do Twojej przestrzeni przydomowej. Ten niezwykle atrakcyjny element dekoracyjny to rozwiązanie oferujące kwiatom nie tylko stabilne miejsce do rozrostu, ale także wyjątkową ochronę. Zachęcamy do dokładnego poznania wszystkich dostępnych propozycji. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!