Tarasy

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiednich desek tarasowych nie dla każdego może być oczywisty i prosty. Dlatego chętnie spotkamy się z państwem osobiście aby zaproponować najlepsze rozwiązania co do gatunku drewna lub kompozytu, sposobu łączenia materiałów, montażu, pomiaru tarasu, schodów tarasowych, zadaszeń czy elewacji.

Tarasy kompozytowe

Zobacz więcej

Tarasy drewniane

Zobacz więcej

Renowacje tarasów

Zobacz więcej

Centrum dystrybucji

Zobacz więcej

Tarasy z deski kompozytowej od WOODTREND

Przydomowy taras, który jest wykonany z wytrzymałej deski kompozytowej, to alternatywa dla klasycznych, drewnianych tarasów, która zdobywa coraz większą popularność na rynku. Nowoczesne tarasy z deski kompozytowej cechuje wiele zalet, które sprawiają, że tak wielu klientów, decyduje się na ich zakup. Dobrej jakości deska kompozytowa to zasadniczo mieszanka plastiku i drewna, łącząca zalety obu surowców.

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie oferują tarasy z deski kompozytowej, jest brak konieczności przeprowadzania regularnej konserwacji. Wystarczy jedynie co jakiś czas czyścić ryfle deski tarasowej. Tarasy z kompozytu cechuje również wysoka wytrzymałość na zgubne warunki atmosferyczne. Poradzą sobie one zarówno z deszczem, gradem, jak i ze śniegiem. Kolejnym istotnym plusem jest montaż tarasów kompozytowych, który przeprowadzany za pomocą specjalnych klipów, łączników, jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku tarasów drewnianych.
Dodajmy jeszcze, że deski kompozytowe są również jednolite kolorystycznie, a ich wygląd imituje naturalne drewno, dzięki czemu nadają się doskonale do różnych projektów. Będą świetnym wyborem zarówno do nowoczesnego domu, jak i do klasycznego ogrodu, który swoim wyglądem przypomina miejsca rodem z XIX wiecznych scenerii. Ponadto deski kompozytowe tarasowe można również ułożyć na niemal każdej powierzchni.

Tarasy z deski kompozytowej od WOODTREND

Akcentując oczywiste zalety desek kompozytowych najwyższej jakości warto również wspomnieć, że tarasy kompozytowe wykonane z gorszej jakości materiału (PP i HDPE) mogą odkształcać się pod wpływem wysokiej temperatury - dotyczy to rzecz jasna budżetowych propozycji, których próżno szukać w ofercie WOODTREND. Najlepszym sposobem uniknięcia odkształceń, jest postawienie na deski kompozytowe od renomowanych firm, które będzie cechować wysoka jakość. Jeżeli szukasz jakościowych rozwiązań i w Google wpisałeś frazę „taras Poznań” to WOODTREND jest firmą, której poszukujesz. Nasze produkty to tarasy na lata, wykonane z najwyższej jakości deski kompozytowej, powstającej w procesie łączenia drewna (np. wiór, trocin i włókien) z tworzywem sztucznym.

Nasze realizacje

Doskonale estetyczne tarasy na lata od WOODTREND!

Doskonale estetyczne tarasy na lata od WOODTREND!

Jak wspomniano wcześniej, tarasy kompozytowe nie wymagają konserwacji czy szczególnie wyszukanych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy jedynie co jakiś czas czyścić powierzchnię np. za pomocą myjki ciśnieniowej, a także regularnie usuwać opadłe liście. To wystarczy, żeby deski kompozytowe wytrzymały naprawdę wiele lat, choć rzecz jasna nie zaszkodzi czasem potraktować je specjalistycznymi środkami, które odświeżą ich wygląd. Tego typu zabiegi pielęgnacyjne są jednak znacznie mniej czasochłonne niż klasyczne impregnowanie drewnianych tarasów.

A co z ceną? Cóż, jeśli chodzi o deski tarasowe - cena może być drastycznie różna, gdyż zależy od wielu czynników, takich jak na przykład typ materiału wykorzystanego do budowy danej deski kompozytowej. Im lepszy materiał, tym deski z kompozytu będą droższe. Najtańsze deski kompozytowe wykonane z PP i HDPE można kupić już za około 40-50 zł/m². Ich zakup zwykle nie jest jednak najlepszym pomysłem, gdyż są one po prostu mało wytrzymałe, nieodporne na zarysowania od mebli ogrodowych oraz łatwo odkształcają się podczas skrajnych warunków atmosferycznych, których w polskim klimacie umiarkowanym doświadczamy dość często. O wiele lepszym pomysłem są wysokogatunkowe deski tarasowe z PVC i mieszanki mączki drewna, które cechują się najlepszymi parametrami - ich ceny oscylują między 150 a 200 zł/m². Pamiętajmy jednak, że wyróżniają się one swoją wysoką wytrzymałością i są przysłowiowym wyborem na lata!

Producenci

Darmowa wycena online

odpowiedz na nasze pytania Wypełnij formularz

Nie wiesz od czego zacząć?

potrzebujesz naszego doradztwa? Skontaktuj się z nami