Tarasy Kompozytowe

Tarasy kompozytowe w ofercie WOODTREND zajmują szczególne miejsce. Dlaczego? Otóż Powzięliśmy misję, by tworzyć tarasy z materiałów kompozytowych, które cechuje nie tylko wytrzymałość, ale również nieprzemijająca estetyka. Dzięki takiej orientacji oraz współpracy z uznanymi producentami, oferującymi najwyższej jakości deski kompozytowe, ale nie tylko, tarasy kompozytowe WOODTREND stanowią godną rozważenia alternatywę dla tarasów drewnianych: piękną i niebywale wytrzymałą.

NIE WYMAGA </br> IMPREGNACJI

NIE WYMAGA
IMPREGNACJI

25 LAT </br> GWARANCJI

25 LAT
GWARANCJI

TRWALSZE NIŻ </br> DREWNO

TRWALSZE NIŻ
DREWNO

Nowoczesne tarasy z kompozytu

Każdy właściciel ogrodu czy pięknego domu marzy o tym, żeby mieć ślicznie wyglądający taras. Czy jest bowiem coś lepszego niż możliwość wyjścia w piękny, ciepły, słoneczny wiosenny poranek na taras i wypicie na nim kawy, zjedzenie śniadania i pogrążenie się w lekturze?

Należy jednak pamiętać, że aby taras był nie tylko piękny, ale przede wszystkim trwały, to musi on być wykonany z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku.Tutaj właśnie do głosu dochodzą deski kompozytowe, które zyskują coraz większą popularność, co nie powinno dziwić! Tarasy kompozytowe wyglądają nie tylko naprawdę zjawiskowo, ale są przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i również na zgubne działanie warunków atmosferycznych takich jak grad, śnieg czy deszcz.

Nowoczesne tarasy z kompozytu
długowieczne tarasy kompozytowe

Nowoczesne tarasy z kompozytu to niezwykle ciekawe rozwiązanie, wokół którego narosło jednak wiele mitów. Warto więc rozwiać pewne wątpliwości. Niektórzy twierdzą bowiem, że taras wykonany z desek pochodzenia naturalnego jest o wiele trwalszy i ładniejszy, choć to akurat rzecz gustu. Rzeczywiście samo rozwiązanie wygląda pięknie - drewno to w końcu szlachetny budulec. Należy jednak pamiętać, że taras z drewna naturalnego wymaga systematycznej konserwacji, gdyż czynniki zewnętrzne takie jak deszcz czy śnieg wypłukują impregnat zabezpieczający. Jeśli nie będziemy systematycznie wykonywać konserwacji drewna może to mieć niekorzystny wpływ na jego wygląd, a przy tym wymiernie skrócić okres eksploatacji drewnianego tarasu - nawet tego z drewna egzotycznego. Tarasy z deski kompozytowej nie cierpią na takie problemy. Nie wymagają one np. regularnego olejowania, którego potrzebuje drewniany taras z rodzimych gatunków drewna, ale również taras z drewna egzotycznego.

Wiele osób uważa też, że deski kompozytowe tarasowe nie wyglądają tak dobrze i nie dają takiego efektu wizualnego jak klasyczny drewniany taras. Nic bardziej mylnego. W naszej ofercie znaleźć można wiele rodzajów desek kompozytowych, które idealnie wręcz imitują wygląd klasycznych drewnianych desek. Rzecz jasna ocena estetyki poszczególnych rozwiązań to zawsze rzecz gustu, niemniej w WOODTREND jesteśmy przekonani, że nasze tarasy kompozytowe dorównują pod tym względem konstrukcjom wykonanym z naturalnych materiałów. Kompozyt deklasuje jednak drewno pod względem wytrzymałości (o czym wspominamy dość często), a dodatkowo taras wykonany z wysokiej klasy desek PVC jest prostszy w montażu, choć w dalszym ciągu zachęcamy do postawienia na montaż wykonywany przez profesjonalistów, który przebiegnie szybko i bezpiecznie.

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria

Kompozytowe tarasy na lata

Tarasowe deski kompozytowe są jednym z najtrwalszych materiałów, jakie można zakupić do budowy tarasu. Tarasy z nowoczesnego kompozytu są w stanie wytrzymać o wiele więcej niż te same konstrukcje wykonane z drewna klasycznego czy z drewna egzotycznego - dlatego też zdobywają tak dużą popularność. Pytanie, ile kosztuje kompozytowy taras? Cóż, wpisując w Google frazę „deska tarasowa cena”, można trafić na przeróżne oferty. Najlepiej jednak odpuścić sobie deski kompozytowe klasy budżetowej i zainwestować w deski kompozytowe wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak PVC + mieszanka mączki drzewnej.

Tarasowe deski kompozytowe z PVC wytrzymają bez konserwacji i polerowania długie lata! Ich cena to zaś okolice 150-250 zł/m². Biorąc pod uwagę jakość tych materiałów, ich prawdziwie ponadczasową estetykę i wytrzymałość, cena nie wydaje się szczególnie wygórowana. Pamiętajmy też, że tarasy z deski kompozytowej będą pasować praktycznie wszędzie - zarówno do nowoczesnych, a zarazem minimalistycznych budowli, jak i również do domów klasycznych, zaaranżowanych w bardziej tradycyjnym duchu. Znajdą one swoje miejsce w budynkach w centrum olbrzymich metropolii, jak i również w przekazywanych z pokolenia na pokolenie, domach wiejskich. Podsumowując, największą zaletą kompozytowych tarasów jest ich wytrzymałość i idąca z nią w parze bezobsługowość, które stanowią podstawę do określania tarasów wykonanych z desek kompozytowych mianem tarasów na lata.

Kompozytowe tarasy na lata
Galeria

Hartika

Zobacz więcej
Galeria

Newtechwood

Zobacz więcej
Galeria

Noble Collection

Zobacz więcej

Darmowa wycena online

odpowiedz na nasze pytania Wypełnij formularz

Nie wiesz od czego zacząć?

potrzebujesz naszego doradztwa? Skontaktuj się z nami