Deski kompozytowe

Deska kompozytowa to idealne rozwiązanie, aby postawić w ogrodzie niezwykle stylowy i trwały taras. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom cieszy się ona coraz większą popularnością również wśród osób, które planują m.in. odnowić balkon lub stworzyć atrakcyjną elewację. To także doskonały materiał pod budowę pomostów, czy też stref odpoczynku w przestrzeni publicznej. Powstała przy pomocy najnowszych technologii, dlatego nie wymaga corocznych konserwacji. Połączenie naturalnego drewna kompozytowego i polichlorku winylu lub polietylenu HDPE sprawia, że deski tarasowe kompozytowe zapewniają wysokie walory użytkowe przez lata.

Sortuj Sortuj
  • Deska tarasowa NOBLE COLLECTION

   Długości standardowe: 2400mm, 4000mm
   Szerokość: 140mm
   Wysokość: 25mm
   36,31 
   netto/mb
   Zobacz
  • Deska tarasowa BRUGGAN ELEGANT LIGHT 3D

   Długości standardowe: 3000mm, 4000mm
   Szerokość: 150mm
   Wysokość: 25mm
   47,30 
   netto/mb
   Zobacz
  • Deska tarasowa BRUGGAN MULTICOLOR

   Długości standardowe: 3000mm, 4000mm
   Szerokość: 140mm
   Wysokość: 19mm
   68,63 
   netto/mb
   Zobacz
  • Deska tarasowa HARTIKA TARASE BASE

   Długości standardowe: 4000mm, 6000mm
   Szerokość: 145mm
   Wysokość: 25mm
   45,10 
   netto/mb
   Zobacz
  • Deska tarasowa HARTIKA TARASE KLASS

   Długości standardowe: 4000mm, 6000mm
   Szerokość: 160mm
   Wysokość: 25mm
   42,90 
   netto/mb
   Zobacz
  • Deska tarasowa HARTIKA TARASE LIGNO

   Długości standardowe: 4000mm
   Szerokość: 145mm
   Wysokość: 25mm
   46,20 
   netto/mb
   Zobacz

  Unikalny design i trwałość w jednym!

  Doskonałej jakości deski kompozytowe pozwalają stworzyć niezwykle funkcjonalne miejsce do relaksu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Oferowane produkty wyróżniają się m.in. powierzchnią odporną na uszkodzenia bez konieczności jej regularnej renowacji. Zostały bowiem pokryte łatwą w czyszczeniu polimerową powłoką o antypoślizgowych właściwościach. Natomiast dzięki użytym w procesie produkcyjnym surowcom – włóknie drzewnym oraz osnowie PVC lub HDPE, deski tarasowe kompozytowe wykazują dużą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, nacisk i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są one trudnopalne, a tego nie można powiedzieć o ich naturalnych odpowiednikach.  

  Tarasy z deski kompozytowej są nie tylko trwałe i łatwe w pielęgnacji. Wyróżniają się także estetycznym oraz starannym wykonaniem. Zwłaszcza że oferowane pokrycie tarasowe występuje w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala urządzić przestrzeń do relaksu niemalże w każdym stylu – nowoczesnym, jak i klasycznym. Oferowane deski kompozytowe swoim wyglądem przypominają prawdziwe drewno, ponieważ na ich powierzchni można dostrzec zdobienie przywołujące na myśl naturalne usłojenie. Jednakże zastosowanie nowoczesnej technologii podczas procesu produkcyjnego sprawiło, że są to elementy, które swoimi parametrami znacznie przewyższają klasyczne rozwiązania konstrukcyjne. Warto wiedzieć, że ten biokompozyt jest surowcem podlegającym recyklingowi, co sprawia, że rewelacyjnie wpisuje się we współczesne ekologiczne trendy.

  Poznaj wszystkie zalety deski kompozytowej na taras i nie tylko!

  Deska kompozytowa na taras, czy też elewację łączy w sobie zarówno piękno naturalnego drewna, jak i właściwości betonu oraz tworzywa sztucznego. Dlatego nie wymaga impregnacji, malowania, a nawet konserwacji. Co więcej, jest to materiał, który wykazuje dużą odporność na działanie insektów, gryzoni, grzybów oraz pleśni. Ponadto nie puchnie ani nie butwieje pod wpływem wilgoci, więc będzie służyć przez lata bez zmian w swoim wyglądzie.

  Wybierając deskę kompozytową jako główny element, zyskujemy pewność, że unikniemy wybarwień, nawet przy długiej i bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne. Dlatego rewelacyjne sprawdza się jako materiał na stylową elewację domu. Zwłaszcza że dostępne są różne warianty kolorystyczne – od szlachetnego orzecha po lodowy klon. Wszystkie barwy są mocno napigmentowane, a każda deska elewacyjna kompozytowa została pokryta filtrem UV, co zdecydowanie wpływa na jej żywotność oraz estetykę wykonania.

  Zaskakująca łatwość w montażu!

  Wykorzystując deskę kompozytową tarasową do postawienia pomostów, werandy, czy też strefy relaksu nie trzeba używać specjalistycznego sprzętu, wystarczą zwykłe narzędzia, które każdy ma swym domu. Co więcej, zamawiając komponenty tego rodzaju, otrzymujemy kompletny zestaw do utworzenia wybranej konstrukcji rekreacyjnej. Montaż deski kompozytowej jest bardzo prosty, zwłaszcza że są one dopasowane do siebie pod kątem wizualnym. Natomiast, gdy pożądana jest gładka powierzchnia, pozbawiona widocznych miejsc łączenia wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw montażowy, który odpowiada za maskowanie wkrętów. Z kolei przycięte krańce desek kompozytowych na taras przysłania się zaślepkami bądź listwami wykończeniowymi.

  Pielęgnacja też jest dziecinnie prosta!

  Jak wiadomo, polimerowa powłoka chroni deski kompozytowe przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg, a nawet grad. Co więcej, zabezpiecza również jej powierzchnię przed zabrudzeniami czy też ścieraniem. Dlatego przy pomocy ściereczki i detergentu można usunąć dosłownie każdą plamę. Nie trzeba stosować specjalnych środków myjących, nawet w przypadku uciążliwego brudu. W takim przypadku doskonale sprawdza się m.in. myjka ciśnieniowa.

  Deska kompozytowa na taras a gwarancja jakości

  Poprzez innowacyjne połączenie komfortu użytkowania i dużej trwałości, powstała kompozytowa deska o szerokim zakresie zastosowań. Każdy dostępny model jest objęty 25-letnią gwarancją na gnicie, butwienie, czy też działanie owadów. A także 3-letnią gwarancją na pęknięcia, rozwarstwienia i inne deformacje. Dlatego już dziś, zmień wygląd swojego domu i stwórz z tego przyjaznego dla środowiska biokompozytu, estetyczną przestrzeń do relaksu, czy też praktyczną architekturę ogrodową. Zachęcamy do dokładnego poznania wszystkich dostępnych propozycji. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!