Ogrodzenia kompozytowe

Ogrodzenia z desek kompozytowych to innowacyjna alternatywa dla klasycznego płotu wykonanego z drewna bądź stali. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne. Co więcej, pasuje do wszystkich stylów. Ogrodzenie kompozytowe dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi rewelacyjnie komponuje się zielenią ogrodu i elewacją budynku. Powstało przy pomocy najnowszych technologii, dzięki temu charakteryzuje się wysokimi walorami użytkowymi. Zwłaszcza że nie wymaga corocznych renowacji. Dlatego znajduje ono zastosowanie m.in. w prywatnych posiadłościach, jak i w przestrzeni publicznej.

Sortuj Sortuj

  Ogrodzenie kompozytowe – trwałość i piękny wygląd w jednym!

  Panele kompozytowe, które tworzą oferowane ogrodzenie, wyróżniają się przede wszystkim swoją nietypową powierzchnią. Jest ona bowiem niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia, ponieważ w całym procesie produkcyjnym została pokryta łatwą w czyszczeniu polimerową powłoką. Dzięki temu nie wymaga konserwacji, impregnacji, a nawet malowania. Z kolei nowoczesne połączenie starannie wyselekcjonowanej mączki drzewnej z osnową z tworzywa sztucznego, sprawia, że ogrodzenie kompozytowe jest odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg czy też wiatr. Co więcej, zastosowanie innowacyjnej technologii nadaje mu niezwykłej wytrzymałości na nacisk bądź uszkodzenia mechaniczne. A tego nie można powiedzieć o naturalnym drewnie.

  Jest to trwałe i bardzo łatwe w pielęgnacji rozwiązanie, a dzięki szerokiej gamie kolorystycznej – dostosowane wprost pod każdego. Oferowane ogrodzenia z deski kompozytowej w dużej mierze wyróżniają się swoim starannym i estetycznym wykonaniem. Dlatego pasją zarówno do nowoczesnej architektury, jak i tej klasycznej. Powierzchnia każdego panelu przypomina tradycyjne drewno, zwłaszcza że można dostrzec na nich wzór budzący skojarzenie z naturalnym usłojeniem. Jednak w przypadku paneli kompozytowych tworzących ogrodzenie, warto wiedzieć, że ich parametry znacznie przewyższają klasyczne odpowiedniki konstrukcyjne.

  Ogrodzenie kompozytowe – niesamowite właściwości, które musisz poznać!

  Nowoczesny proces produkcyjny pozwolił stworzyć trwałe elementy ogrodzenia kompozytowego, które podlegają recyklingowi. A to we współczesnym świecie idealnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Co więcej, połączenie tworzywa sztucznego np. polichlorku winylu z pyłem drzewnym sprawia, że nie tylko jest to tylko biodegradowalny  materiał konstrukcyjny. Ten system ogrodzeń jest także odporny na działanie szkodników oraz pleśni i grzybów. Ponadto panele kompozytowe nie butwieją, a przy okazji są trudno palne, czego nie można powiedzieć o naturalnych deskach. Dlatego oferowanym innowacyjnym systemem ogrodzeń można cieszyć się przez lata.

  Warto wiedzieć, że proponowane rozwiązanie nie traci na swej jakości nawet wystawione na długą i bezpośrednią ekspozycję promieni słonecznych. Dzięki temu wybierając ogrodzenia z desek kompozytowych, zyskujemy pewność, że jego poszczególne elementy się nigdy nie wybarwią. Z kolei szeroka gama kolorystyczna m.in. klon lodowy, świerk dymny, mahoń naturalny, dąb lindberg, czy też orzech szlachetny pozwala dopasować wygląd paneli do elewacji domu lub innych budynków. Odcienie paneli cechują się mocną pigmentacją, co bezpośrednio wpływa na ich estetykę. Natomiast powłoka z filtrem UV zdecydowanie rzutuje na żywotność całego ogrodzenia kompozytowego.

  Łatwość w montażu i pielęgnacji Cię zaskoczy!

  Jeżeli pragniesz stworzyć nowoczesny płot wokół swojej posesji, nie musisz być specjalistą w tym zakresie działań, bądź używać profesjonalnych narzędzi. Wręcz przeciwnie! Zamawiając ogrodzenie z deski kompozytowej, otrzymujemy kompletny zestaw, gotowy do montażu. Zwłaszcza że dostępne są takie elementy jak: 3 modułowe lub pojedyncze przęsła, daszki, przekładki, stopy montażowe, słupki oraz profile wykończeniowe. Tym samym jest to propozycja łatwa do samodzielnej instalacji. Wszystkie oferowane komponenty są dopasowane do siebie pod kątem wizualnym, dzięki temu tworzą spójną i jednolitą konstrukcję.

  Ogrodzenia kompozytowe są nie tylko proste w montażu, również pielęgnacja ich powierzchni jest niezwykle prosta. Jest to wynik zastosowania polimerowej powłoki na poszczególnych panelach, która chroni ich strukturę przed działaniem czynników zewnętrznych np. deszczu, czy też śniegu oraz wahań temperatur. Ponadto zabezpiecza ona całą fakturę przed uporczywymi plamami, a nawet i ścieraniem. Dlatego też do czyszczenia ogrodzenia z desek kompozytowych wystarczy użyć ściereczki z detergentem, a w przypadku uciążliwego brudu – myjki ciśnieniowej.

  Poznaj wysoką jakość ogrodzenia kompozytowego już dziś!

  Oferowane ogrodzenia kompozytowe to innowacyjne połączenie komfortu użytkowania z ogromną wytrzymałością. Dlatego zostało ono objęte 25-letnią gwarancją m.in. na butwienie, gnicie, a także na działanie insektów. Ponadto otrzymały 3-letnią gwarancją na rozwarstwienia i różnego rodzaju deformacje. Dlatego, jeżeli pragniesz stworzyć wytrzymały i nowoczesny płot – postaw na ogrodzenia z desek kompozytowych. Zapraszamy do dokładnego poznania wszystkich dostępnych modeli oraz kolorów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu!